Sıkça Sorulan Sorular

Kiralama ödemeleri hesaba peşin tahsil edilmektedir. Ekipman rezervasyonu için ön ödeme yapılmaktadır.

Rezervasyon işlemleri için toplam kiralama ücretinin yarısı talep edilmektedir.

Rezerve edip ön ödemesini yaptığınız ekipman sizin için rezerve edilmiş olunacak ve başkasına kiralanmayacaktır.

 

Gültepe/Kağıthane’de bulunan ofisimize gelip kiralama sözleşmesini imzalayarak ekipmanları asistan ile yahut asistansız (ekipsiz) teslim alabilirsiniz. 

Sizden istediğimiz belgeleri: kimlik fotokopisi, adınıza kayıtlı bir fatura (ya da firmanıza ait belge) getirmeyi unutmayınız lütfen!

“Kiralayan-Kiracı”nın karşılıklı haklarını korumak amacıyla düzenlediğimiz yasal bir belge ve akittir.  

Kiraladığınız ses ekipmanı hakkında bilginiz yoksa, teslim sırasında genel hatlarıyla ekipmanın kullanımını hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca ücretli olarak profesyonel ekip ve teknik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Ekip yahut asistan hizmeti istiyorsanız önceden belirtmeli ve bildirmelisiniz.

Kayıtlı müşterilerimize kurye hizmeti ile ekipman teslimatı hizmeti veriyoruz. Kurye ile gönderilen sözleşmenin de imzalanıp teslim edilmesi gerekmektedir. Kurye hizmet bedeli müşteriye aittir.

Ses ekipmanının uygunluk durumuna göre kiraladığınız ses ekipmanı ile ilgili yeniden kiralama prosedürüne uyarak  kiralama süresini uzatabilirsiniz.

Ses ekipmanının kullanımı sırasında düşme, çarpma, kırılma, bozulma, kaybolma gibi tüm hasarlardan kiralayan kişi ya da kuruluş sorumludur. Böyle bir durum oluştuğunda ekipmanın hasarı tespit edilip tamir bedeli veya bedeli talep edilmektedir.

Sigorta şirketleri, butik kiralama şirketlerine hizmet vermekten sakındığı için ekipmanlarımız sigortalı değildir. Bu durumda ekipmanların kiralandığı süre boyunca tüm sorumluluğu kiralayana aittir.

Öğrenci/Akademisyen indirimi isteyebilir ve indirim için bağlı bulunduğunuz eğitim kuruluşunun yazısı veya ilgi belgesini ibraz etmelisiniz. 

İstanbul dışından ses ekipmanı kiralaması yapmak isterseniz; ekipmanlarımızı asistan eşliğinde size ulaştırabiliriz. Bu durumda asistanın tüm ulaşım, konaklama ve iaşe giderleri kiralama yapan kişi ya da kuruluşa aittir.

kiraliksesekipmani.com‘da bulunan ses kayıt cihazlarının yazılımları güncel veya uygun güncellemeleri yapılmış bulunmaktadır. 

Kiraladığınız mikrofon ya da ses kayıt cihazlarının çalışması için gerekli pil ya da piller kiralama ücretine dahil değildir.